EAU THERMALE 150 mL - THERMAL SPRING WATER - AVENE

1,000 LEKË Ex Tax: 1,000 LEKË

Kodi i Produktit: 3282779003124

Brands

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

EAU THERMALE 150 mL - THERMAL SPRING WATER - AVENE

Një qetësues natyral për lëkurë të ndjeshme që nga viti 1743. Përbërja unike e Avène Thermal Spring Water është provuar klinikisht nga më shumë se 150 studime për të qetësuar dhe zbutur lëkurën. Ideale për lëkurë të hollë, të ndjeshme ose të irrituar dhe perfekte pas stërvitjes, udhëtimit dhe aktiviteteve në natyrë .

Në zemër të të gjitha produkteve të kujdesit të lëkurës Avène.

-Redukton ndjeshmërinë e lëkurës.

-Ndihmon në rikthimin e balancit të lëkurës.

-Qetëson skuqjen.

-Eleminon ndjesinë kruajtëse.

I sigurt për foshnjat, fëmijët dhe të rriturit. Testuar në modele in vitro.

VETITË MINERALE

-Përmbajtja e ulët minerale: Nuk e thanë lëkurën.

-Raporti ideal i kalciumit / magnezit: Ndihmon për të përmirësuar strukturën e lëkurës.

-Të pasura me silikate: zbut lëkurën.

-Të pasura me elementë gjurmë: Rivendosin barrierën epidermale.

-PH neutrale: 7.5

Përdorimi: Mbajeni në pozicion vertikal. Mos e tundni. Spërkateni mbi lëkurë në një mjegull të hollë. Lëreni për 2-3 minuta, pastaj hiqeni ngadalë. Përdoreni sa më shpesh që është e nevojshme.Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë