DEFENCE DEO TALCO CREMA SENZA ALCOOL 40 mL - BIONIKE

950 LEKË Ex Tax: 950 LEKË

Kodi i Produktit: 8029041122252

Brands BIONIKE

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

DEFENCE DEO TALCO CREMA SENZA ALCOOL 40 mL - BIONIKE

Pa alkool

Testuar për nikel - Pa konservues - Gluten-free - Pa parfum.

Formulimi me emulsioni jo të yndyrshëm, normalizon djersën duke luftuar kundër djersitjes së tepruar (hyperhidrosis). parandalon dhe neutralizon aromat e këqija, duke siguruar një veprim efektiv deodorues. Lë lëkurën të hidratuar dhe të thatë.E indikuar edhe pas depilimit.

Rekomandohet për: Deodorimin e lëkurës normale në rast të djersitjes së fortë.

Përdorimi: Aplikojeni tek sqetullat e lara dhe të thara.

Përmban: Hidrokloruri i aluminit: vepron në mënyrë të shkëlqyer në kanalet e sekretimit të gjëndrave të djersës si një rregullator i djersitjes.

Zinco ricinoleato: çaktivizon dhe absorbon molekulat përgjegjëse për erën e keqe.

Trietil citrato: pengon aktivitetin e enzimeve bakteriale përgjegjës për degradimin e djersës dhe formimin e aromave të pakëndshme.

Vitamina E: antioksidues, kontribuon në veprimin e deodorimit.

Panthenol dhe Allantoin: ata kanë një veprim qetësues dhe mbrojtës.

Amidoni i misrit dhe pudra talk: zvogëlon lagështinë e lëkurës siperfaqsore, parandalon maceracionin, duke kontribuar

në veprimin deodorant dhe duke e lënë lëkurën këndshëm të thatë.

Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë