DERMALEX HAND IRRITATION TREATMENT 30 g - DERMALEX

1,170 LEKË Ex Tax: 1,170 LEKË

Kodi i Produktit: 9338177000648

Brands

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

DERMALEX HAND IRRITATION TREATMENT 30 g - DERMALEX

Dermalex Hand Irritation është një trajtim efikas për ekzema të duarve.  Dizenjuar për përdorim nga të rriturit dhe fëmijët e moshës mbi 6 vjeç. Duart janë pjesa e trupit ku shfaqen më shpesh  simptomat e ekzemës ,për shkak të kontaktit me detergjentët, pastruesit dhe sapunët e familjes.

Shumë trajtime standarde për lëkurë të thatë përmbajnë kimikate që përkeqësojnë ekzemën, si parabenet, ngjyruesit dhe aromat.

Dermalex Hand Irritation  nuk përmban irritues dhe shmang përdorimin e steroideve. Ajo vepron duke rivendosur barrierën natyrale mbrojtëse, lipidet e lëkurës, ndihmon në  hidratimin e lëkurës.Lehtëson dhimbjet dhe kruajtjet.

Ky krem ​​është i përshtatshem për përdorim afatgjatë ose si një trajtim i përshkruar  nga një mjeku ose farmacisti.

Përmbajtja:CERAMIDI,SALICILAT ALUMINI, UJI , GLICERINA,GLYCERYL STEARATE, COCOGLYCERIDES, CETYL ALCOHOL, ISOPROPYL MYRISTATE,CETEARETH-20,CETEARETH-12, CETEARYL ALCOHOL,CETYL PALMITATE, ACID DEHYDROACETIC

BENZYL ALCOHOL

Përdorimi: Për ditët e para, përdoreni Dermalex Hand Irritation në lëkurë të lagur me ujë të vakët. Mund të aplikohet 2-3 herë në ditë, në zonat e prekura të lëkurës, pas larjes së duarve, si dhe pas dushit. Masazhojeni butësisht në lëkurë të pastruar. Ju mund të përdorni Dermalex Hand Irritation krem ​​për aq kohë sa simptomat vazhdojnë.

Kujdes: Përdoreni me kujdes nëse jeni shtatzënë.

Mos e përdorni për fëmijët nën moshën 6 vjeç ose ku lëkura ka plagë të hapura. Nëse keni  mbindjeshmëri për çdo përbërës, hiqni dorë nga përdorimi. Në rast të acarimit të  zgjatur, ndërpriteni përdorimin dhe flisni me farmacistin ose mjekun .

Paketimi: 30 g.


Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë