BIOCOLLAGENIX® LIFT 10 BEAUTY DRINK FORMULA - ESI

4,388 LEKË Ex Tax: 4,388 LEKË

Kodi i Produktit: 8008843129201

Brands ESI

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

BIOCOLLAGENIX® LIFT 10 BEAUTY DRINK FORMULA - ESI

Flakon 30ml × 10, me shije te Guavës Ekzotike

Pija e bukurisë dhe mirëqënies, me kombinimin më efektiv të Kolagjenit në dozë të lartë (5000 mg) me Acidin Hialuronik dhe përbërës të tjerë si Resveratroli (antioxidant me veprim anti-plakje), ekstrakt nga Boronica, Vitamina C, Zinku dhe Bakri, të dobishëm për një organizëm jo vetëm të bukur, por dhe të shëndetshëm, me shije të këndshme të Guavës Tropikale.

Indikacioni:

Ideale për personat e stresuar, ata që duan të luftojnë rrudhat e moshës, ata që punojnë në ambjente të mbyllura (me ajër të kondicionuar ku lëkura dehidratohet), personat e ekspozuar në diell, ata që kequshqehen, nuk kanë një dietë të mirë ushqimore, si dhe nënat e reja pas shtatzënisë. Ushqyen thellësisht epidermën e lëkurës, flokët, artikulacionet, ligamentet dhe muskujt.

Meqë flakonçini është 30 ml dhe një përdorimsh, kjo e bën të jetë komod për tu marrë me vete, dhe të sigurt ndaj kontaminimeve.

Përmbajtja:

Kolagjen (5000 mg): Është komponent natyral i organizmit tonë. Femrat e kanë të strukturuar edhe në artikulacione, ligamente e muskuj. Në trupin tone gjenden 2 lloj te ndryshem kolagjeni. Kolagjeni tipi 1: Është përgjegjës për forcën, qëndrueshmërinë dhe tonifikimin e lëkurës. Kolagjeni tipi 2: Ndihmon në mbajtjen e artikulacioneve të forta dhe të shëndetshme.

Acidi Hialuronic (20 mg): Është një nga komponentët kryesorë të indit lidhës. Bën absorbimin dhe mbajtjen e ujit në trup duke ruajtur nivelet e duhura të hidratimit. Kjo influencon kreatinën të bëhet më elastike duke dhënë kështu lëkurë të shëndetshme, të re dhe të shdritshme.

Resveratroli (50 mg): Antioxidant shumë i fuqishëm me veprim anti-plakje.

Vitamina C (80 mg): Kontribuon në formimin e kolagjenit për funksionet normale të lëkurës. Falë aftësive antioxidante ndihmon në mirëmbajtjen e qelizave nga stresi oxidativ.

Ekstrakt frut Boronice (150 mg): Përmban antioksidante me aftesi të mira në elasticitetin dhe shkëlqimin e lëkurës së fytyrës duke forcuar paretet e eneve të gjakut duke kundërvepruar kështu në procesin e plakjes.

Baker (0,5 mg): Mbron lëkurën nga stresi oxidativ. Element esencial që ndikon në pigmentizimin normal të lëkurës.

Zinku (1,5 mg): Kontribuon në mbajtjen e një lëkure të pasur dhe të shëndetshme. Garanton mbajtjen në normalitet të qelizave të epidermës. Ndihmon në trajtimin e akneve dhe është efektiv në shërimin e plagëve.

Dozimi : 1 flakonçin në darkë para gjumit.

Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë