DEFENCE HAIR PRO ANTICADUTA 200 mL - BIONIKE

1,250 LEKË Ex Tax: 1,250 LEKË

Kodi i Produktit: 8029041161312

Brands BIONIKE

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

DEFENCE HAIR PRO ANTICADUTA 200 mL - BIONIKE   

Trajtim efikas kundër humbjes së flokëve,duke ndikuar pozitivisht në vitalitetin e tyre. Ideal për flokë të brishtë dhe pajetë. Gjithashtu është dhe një pastrues shumë i mirë i flokëve.Cilësia e lartë e këtij produkti qëndron në përzierjen e ekuilibruar të substancave aktive të pastrimit, me substancat që ndikojnë në rigjenerimin e flokëve..Nuk përmban alergjenë të aromave. Trajtim kundër humbjes së flokëve  për femrat dhe meshkujt, flokët e të cilëve ndodhen në fazën telogjene dhe alopecia androgjenike te meshkujt.

Përmbajtja:

-Përbërësit parësore: sulfopeptidinat, aminosakaridet, peptidet, aminoacidet, glukoza, vitaminat e grupit B, që përmirësojnë metabolizmin e qelizave,  ushqyejnë dhe forcojnë në këtë mënyrë strukturën e flokëve.

-Përzierja e ekstrakteve të bimëve: një përzierje e ekstrakteve të frutave (kivi, portokalli, rrushi, molla) te cilat përmbajne glikozide, flavonoide, vitamina (A dhe C), minerale (kalium dhe Selenium) dhe acidet alfa-hidroksi (AHA).

-Ekstrakti Baobab: substanca të ndryshme që zakonisht përdoren në mjekësinë popullore afrikane për trajtimin e patologjive të ndryshme. Ekstrakti, në sajë të përmbajtjes së aminoacideve, antioksidantëve dhe mineraleve ndihmon në ribalancimin e lëkurës së kokës dhe përmirësimin e kapacitetit mbrojtës fiziologjik ndaj stresit kimik, fizik dhe mjedisor që mund të dëmtojë flokët.

Përdorimi: Aplikojeni në flokë të lagur dhe masazhojeni lëkurën e  kokës butësisht për disa minuta, duke nxitur në këtë mënyrë mikroqarkullimin. Ndikim pozitiv në vitalizimin e flokëve.

Paketimi: 200 mL.


Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë
Captcha