BIOCOLLAGENIX® PLUHUR 120 g - ESI

2,800 LEKË Ex Tax: 2,800 LEKË

Kodi i Produktit: 8008843131785

Brands ESI

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

BIOCOLLAGENIX® PLUHUR 120 g - ESI

Suplementi ushqimor i bazuar në kolagjenin e detit të hidrolizuar dhe shumë të pastër të Tipit I dhe III me dozë të lartë (1000 mg për tabletë). Kolagjeni është proteina kryesore në indin lidhës të trupit tonë. Ka shumë lloje të kolagjenit në trupin e njeriut: 75% e lëkurës përbëhet nga kolagjenit I dhe III, të cilat garantojnë tonin, elasticitetin dhe rezistencën e lëkurës. Lloji III I Kolagjenit është lloji i dytë i kolagjenit më të bollshëm në trupin e njeriut, por është i pari që ulet me moshën: integrimi i tij është pra shumë i rëndësishëm për të ndihmuar në rivendosjen e elasticitetit të lëkurës.


PËRDORIMI:

Rekomandohet marrja e 1 lugë e gjysmë matëse (rreth 5 g) e cila të tretet në një gotë ujë jo të gazuar (rreth 150 mL), në mbrëmje para se të flini. 

Për të lehtësuar tretjen, rekomandohet të hidhni pluhurin në një gotë dhe më pas të shtoni ujin e nevojshëm. Të përzihet mirë derisa të jetë tretur plotësisht.


Përkujdesje: Mbajeni larg fëmijëve nën moshën tre vjeçare. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat nuk kanë për qëllim të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.


Forma : Pluhur.

Pesha : 120 g.


Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë
Captcha