ALGEM CHOLESTEROL X 30 KAPSULA - ALGEM NATURA

2,100 LEKË Ex Tax: 2,100 LEKË

Kodi i Produktit: WXLF9H

Brands ALGEM NATURA

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

ALGEM CHOLESTEROL - ALGEM NATURA

Algem Cholesterol është një supplement i përbërë nga orizi i kuq i fermentuar, ekstrakte të bimëve Berberis (Berberis Aristata DC), Cardo Mariano (Silybum Marianum G), Cassia nomame (Cassia mimosoides L.), acid folik dhe vitamin E.
Monakolina K e orizit të kuq ndihmon në mbajtjen e nivelit normal të kolesterolit në gjak. Veprimi sinergjik i ekstrakteve të bimëve të tjera të përdorura në produkt (Berberis, Cardo mariano, Cassia Nomame) ndihmojnë tretjen dhe funksionin normal të mëlcise si edhe metabolizmin e triglicerideve.
Vepron duke:

• Ul nivelin e kolesterolit në gjak
• Ul trigliceridet
• Përmirëson tretjen dhe funksionin hepatik

Përdorimi:

Këshillohet të merret një kapsulë në dite pas vaktit.
Algem cholesterol është e përshtatshme për vegjetarianët, nuk përmban gluten dhe laktozë.
Paketimi 30 kapsula 450 mg.

Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë
Captcha