FUNGHINO® SPRAY - SPRAY PËR MYKUN E THONJVE 20 mL - PHYTO GARDA

1,400 LEKË Ex Tax: 1,400 LEKË

Kodi i Produktit: 924549886

Brands PHYTO GARDA

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

FUNGHINO® SPRAY - SPRAY PËR MYKUN E THONJVE 20 mL - PHYTO GARDA

FUNGINO® SPRAY Onychomycosis është një produkt për trajtimin e mykut të thonjve.

Indikacionet:

Aplikimi topik direkt në thonjtë ndihmon për të kundërshtuar efektet tipike (ndryshim pamje, zverdhje dhe rënie). FUNGINO® Onychomycosis falë përbërjes së tij ushtron një efekt acidifikues të aftë për të ulur pH e thonjve duke krijuar një mjedis të pafavorshëm për përhapjen e infeksioneve kërpudhore. Mund të përdoret gjithashtu si një trajtim parandalues ​​për ata që shpesh janë të ekspozuar në mjedise të nxehta dhe të lagështa (pishina, dhoma ndërrimi, palestra, etj.) Të cilat mund të promovojnë përhapjen e kërpudhave.

PËRBËRJA:

Ujë i pastruar, polysorbate 20, hidroksietilcelulozë, acid acetik, gomma xantana, vaj esencial i Melaleuca alternifolia, hidroksid natriumi, konservues.

METODA E PËRDORIMIT:

Hiqni çdo gjurmë të manikyrit së thonjve nga thonjtë nëse e keni të vendosur. Aplikoni në thojin e larë të pastër dhe të thatë. Spërkatni produktin 1-2 herë në ditë në thojin e dëmtuar në mënyrë që ta mbuloni plotësisht. Aplikuesi praktik ju lejon të drejtoni produktin gjithashtu në pjesën poshtë buzës së thojit. Shmangni të lagni me ujë thojin për të paktën 1 orë pas aplikimit. Ne ju rekomandojmë ta përdorni atë në mbrëmje para se të shkoni në shtrat dhe ndoshta në mëngjes. Vazhdimisht aplikoni produktin derisa të kurohet plotësisht. Rezultatet e trajtimit janë të dukshme nga rirritja e thojit.

PAKETIMI:

Shishe 20 ml me bombol me vrimë nxjerrëse.


Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë