DEFENCE HYDRA CREMA IDRATANTE RICCA 50 mL - BIONIKE

2,200 LEKË Ex Tax: 2,200 LEKË

Kodi i Produktit: 8029041111355

Brands BIONIKE

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

DEFENCE HYDRA CREMA IDRATANTE RICCA 50 mL - BIONIKE

Ky produkt garanton hidratim të menjëhershem, të thellë dhe të zgjatur.Ushqen dhe mbron lëkurën duke e bërë atë akoma më të butë.

Ideal për një lëkurë të thatë , të ndjeshme, lehtësisht të irritueshme  dhe me probleme alergjie. Efikasiteti qëndron  në një matricë mbrojtëse tredimensionale që thekson vetitë hidratuese.

Përdorimi: Aplikojeni në fytyrë, qafë dhe dekolte, në mëngjes dhe mbrëmje pas pastrimit të zakonshëm.

Përmbajtja:

1- Serina: aminoacid i rëndësishëm i faktorit natyral hidratues (NMF) me veti të theksuara hidratuese.

2- Gjalpë Shea: gjalpë zbutës dhe mbrojtës , gjithashtu ka veprim qetësues.

3- Izomerat glukoze: derivat i glukozës i cili vepron si një rregullator i fuqishëm i hidratimit, duke kontrolluar për një kohë të gjatë mbajtjen e ujit në lëkurë .

4- Aktorët hidratues: sigurojnë një efekt "2 në 1". Hidratojnë  shtresat e holla dhe të thella të lëkurës.

Gjithashtu përmban; acqua (ujë), gliceril stearat, glicerinë, etilheksil palmitate, C12-15 alkil benzoate, butyrospermum parkii gjalpë (butyrospermum parkii (shea gjalpë), simmondsia chinensis farë vaj (simmondsia chinensis (jojoba) vaj farë), izopropil palmitati, ciklopentasiloksani, glikoli pentilen, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, izononil izononanoat, cetearil alkool, PEG-100 stearat, glycol kaprilil, trigliceridet e hidrogjenizuara C12-18, lactylate stearoyl natriumi, betaine, rozë centifolia Uji i mbytur, izomerizat e saharideve, hijaluronati i natriumit, serina, gomja senegale e akacies, C13-14 isoparaHn, akrilamid / natriumi akriloksilmetilkateur kopolimer, dimetikon, karbomer natriumi, acidi kaprilik hidroksamik, butilen glikol, gomë sclerotium, algin, laureth-7, EDTA disodium.

Paketimi: 50 mL

Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë
Captcha