KISTESAN 1000 X 20 KAPSULA XHELATINOZE - SHEDIRPHARMA

2,250 LEKË Ex Tax: 2,250 LEKË

Kodi i Produktit: 935162331

Brands SHEDIRPHARMA

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

KISTESAN 1000 X 20 KAPSULA XHELATINOZE - SHEDIRPHARMA

 • KISTESAN  1000 soft gel capsule

  • I nevojshëm për një funksionim normal kardiak.
  • Gluten free

  Përbërësit kryesorë në një kapsul gelatinoze

  1000mg EPA dhe DHA (667mg-EPA, 333mg-DHA)

  334mg derivate të peshkut+përmbajtje soje.

  Përbërësit janë mare pothuajse ekskluzivisht nga fauna e Detit të Veriut.

  Gjen përdorim në personat me :

  • Trigliceridet e larta në gjak
  • Arteriosklerozë,
  • Hipertension arterial.

  Redukton rrezikun për:

  • Diabet Tip II,
  • Nefropati,
  • Patologji nga trajtimi farmakologjik

  Karakteristikat kryesore:

  • Cilësi e lartë
  • Dozim i përkryer (1000mg EPA dhe DHA )
  • Efektivitet maksimal
  • Veprim mbrojtës ndaj zemrës(në sajë të marjes ditore të 250 mg EPA dhe DHA).
  • Kontribuon në mbajtjen në nivele normale të Triglicerideve në gjak (në sajë të marjes ditore të 2 gram EPA dhe DHA).
  • Biodisponibilitet të lartë.

   

  Karakteristikat janë të konfirmuara nga Literatura Shkencore Internacionale për përbërësit.

  PERBERESITPER 2 KAPSULA GELATINOZE
  VAJ PESHKU i përbërë nga:2668 mg
  EPA (Acido Eicosapentaenoico)1334 mg
  DHA (Acido Decosaesaenoico)666 mg

  Përdorimi  i dy kapsulave në ditë mbajnë në nivele normale trigliceridet në gjak.

  Përdorimi: 2 x 1 soft gel capsule në ditë. Preferohet të konsumohet gjatë ushqimit.het të konsumohet gjatë ushqimit.

Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë